Abyste zhubli, potřebujete víc jíst!

Jak jste na tom vy? 

Dieta není řešení!!!
Zní vám logicky omezit kalorie, pokud chcete hubnout? Záleží na tom, v jaké oblasti stravy tyto kalorie budeme skutečně ubírat. Při klasických dietách tím, že začneme jíst méně (nebo dokonce hladovět), oslabíme organismus o správný přísun živin, speciálně proteinů. Ty jsou ale právě k hubnutí nezbytné, což si málokdo uvědomuje.

Ke spalování kalorií dochází totiž ve svalech. Takže nemáte nadváhu, protože jste jedli příliš mnoho! Máte nadváhu, protože jste nejedli dost! Vašemu tělu chybí základní výživa. Pak vaše tělo dělá tři věci:
  • Zpomalí Váš metabolismus
  • začíná uskladňovat více tuků,
  • "zesílí" Váš hlad a chutě a doufá, že budete jíst potřebné živiny.

Samozřejmě, že většinou sáhnete po nějaké dobrotě, po polotovaru nebo po podobném na živiny chudém jídle, které způsobilo nedostatek živin na začátku! Takže tím prodloužíte problém a mezitím ztrácíte zdraví, životní energii a pokračujete v nabírání váhy.

Diety, omezení jídla, dělená strava, hypnóza, prášky na potlačení hladu apod…. potlačují jen příznaky… tělo se zhoršuje díky nedostatku živin vyplývajícího z omezení jídla. Další významný problém je masivní úbytek svaloviny souběžně s úbytkem tuků. Takže když znovu Váhu naberete (JO-JO efekt) tak přiberete jen tuky, skončíte s ochablým tělem, které je ještě v horší kondici než když jste začali. Máte dokonce i méně živin k obnově Vašich buněk, což je ta počáteční příčina proč jste přibrali váhu.

Shrňme to: Potřebujeme omezit nevhodné potraviny, potřebujeme změnit strukturu jídelníčku a obohatit naši stravu o jídlo s vysokou nutriční hodnotou. Zajistit, aby se živiny správně vstřebávaly a aby správně probíhala látková výměna v těle. Pak můžeme zdravě hubnout.

Oblíbené příspěvky